بهترین ترکیب رنگ ها برای طراحی داخلی منزل کدام است؟

بهترین ترکیب رنگ ها برای طراحی داخلی منزل کدام است؟

بهترین ترکیب رنگ ها برای طراحی داخلی منزل

هنگامی که به آرم مارک و لوگوهای بزرگ فکر می کنید  و آن ها را می بینید ، احتمالاً فقط رنگ هایی را که از آنها استفاده می کنند ، به عنوان  اطلاعات ثبت شده  برای خود در نظر میگیرید. البته به عنوان مثال شما  به دکمه پخش YouTube  که قرمز و سفید است و قوسهای مک دونالد زرد شاد هستند  نیز این توجه را داشته و به این مسئله پی برده اید که رنگها در دید ما به عناصر محیطی و برانگیختن حس و توجه ما تاثیر بسیار زیادی دارد.

دلیل آن این است که  روانشناسی رنگ  نقشی برجسته در برندسازی و طراحی داخلی و توجه انسان ها به شما دارد. رنگ ها  ادراکی  انسانها را تحت تاثیر قرار می دهند و به ما احساس خاصی می دهند ، حتی اگر همیشه آن را در سطح آگاهانه درک نکنیم.

چه روشی برای انتخاب ترکیب رنگی منزل من مناسب است؟

با این حال ، ممکن است به نظر نرسد که در مورد ترکیب رنگ در محیط پیرامون ما فکر و بررسی زیادی انجام نشده است. به عنوان مثال ممکن است که شما برای ترکیب رنگی که ممکن است در ذهن خود ایجاد کنید به طور مستقیم به افکار و ذهن خود و نه با استفاده از تجربیات و مدل‌های مختلف رجوع نمایید که این وجه تمایز میان فرآیند  و روشی که حرفه ای ها نسبت به اشخاص عادی جهت انتخاب طرح های مختلف ترکیب رنگی استفاده می‌کنند.

رایج ترین و خاص ترین ترکیب رنگ مورد پسند مردم چه ترکیبی است؟

 حرفه ای ها و  کسانی که به دکوراسیون داخلی و طراحی داخلی توجه بالایی دارند  از ترکیب رنگ  و استفاده از تجربه دیگران در رنگ های محیطی بسیار استفاده کرده اند.  این موضوع به این معناست که شما می توانید با استفاده از مجلات روزنامه ها و شبکه های اجتماعی مانند پینترست و اینستاگرام و تلگرام و دسترسی به گروههای تبلیغاتی مرتبط با موضوع رنگ شناسی  بهترین ترکیب رنگ را چه به لحاظ چیدمان  ادوات و مبلمان و اجسامی که مرتبط با دکوراسیون داخلی شماره دادن و چه ترکیب و چیدمان رنگ های دیوار وچه چیدمان و ترکیب کاغذ دیواری دیوار کاغذ دیواری اتاق ها را با استفاده از تجربیات دیگران به منزل خود هدیه نمایید.

بهترین ترکیب رنگ در دکوراسیون منزل و طراحی داخلی خانه چیست؟

 این نکته را باید در نظر گرفت و روی آن بررسی کامل را داشت که به عنوان مثال خیلی از صدها فنجان قهوه و  لیوانهای تبلیغاتی و حتی ظروف داخل منزل و ترکیب رنگهای کابینت های منزل و پرده ها و مبلمان و راحتی و به صورت کلی تمام اجزای دکوراسیون داخلی منزل با استفاده از الگو گرفتن ترکیب رنگ هایی که در یک شهر یا استان و یا یک کشور بر اساس سلیقه های شخصی و منطقه ای و حتی ذوق انسان ها مورد توجه  قرار گرفته است  توسط سایر اشخاص کپی شده یا اصطلاحاً الگوبرداری شده و به راحتی از آن جهت  کسب رضایت  مشتری بهره گرفته شده است.

  این بدان معناست که طراحان و کارشناسان به راحتی می توانند با شناخت طرح های روز آن منطقه  یا شهر یا حتی کشور به مدلهای دست یابی  داشته باشند که در سریعترین زمان ممکن رضایت کامل مشتریان خود را بر اساس ترکیب رنگی کسب نمایند.

چگونه ترکیب رنگی جدید برای دکوراسیون منزل خود انتخاب کنیم؟

به عنوان مثال در سال 2021 یا سال  1400 خودمان در ایران که ترکیب رنگ زرد و طوسی بسیار مورد استفاده قرار گرفته است، شما کارشناس و طراح ایرانی یا حتی شما مصرف کننده خانگی ایرانی میتوانید با استفاده از هوش و کنجکاوی خودتان به سرعت مدل ها و طرح هایی که در خارج از ایران مورد استفاده قرار گرفته است را مطلع شده پس از بررسی و تایید و امکان استفاده از آن در ایران  به سرعت آن را اجرایی نمایید و البته یادتان کاملاً راحت و جمع و جو می باشد که این مورد قطعاً با درصد بسیار بالا سبب هیجان و شگفتی و حتی سورپرایز شدن شما از این  طرح خاص  روز دنیا  شده و نکته مهمتری که می بایست به آن اشاره نمود این است که برای اولین بار  اين مورد  توسط شخص شما در ایران  و یا حتی آن بخشی که در آن زندگی می کنی اجرا شده است.

کدام ترکیب ترکیب رنگ برای دیوار ها مناسب هستند؟

اولین قانون کلی: در این کار زیاده روی نکنید - کمتر بیشتر است. این بدان معناست که هر چه 

با ترکیب رنگ آرم ، بهتر است اکتشافات خلاقانه خود را محدود کنید تا اینکه دیوانه شوید. در این راستا ، ما توصیه می کنیم که با ترکیب دو یا سه رنگ - یا البته یک رنگ آرم ، بچسبید.  

بیایید با اصول اولیه شروع کنیم:

کدام دو ترکیب رنگ بر روی دیوار با هم ست هستند

در اینجا برخی از ترکیبات دو رنگ مورد علاقه برای ست کردن بر روی دیواره های منزل تون ( که این می تواند رنگ باشد یا کاغذ دیواری ) در این بخش آورده شده است.

1. زرد و آبی: ترکیب رنگ بازیگوش و مقتدر

رنگ زرد نهایت توجه را به خود جلب می کند و پس زمینه ای جوان بر روی دیوار منزل شما ایجاد می کند.این ترکیب رنگ طرحی بازیگوشانه و در عین حال مطمئن به شما می دهد و این احساس را ایجاد می کند که خروجی طرحی که پشت این نماد است یکی از قابل اعتمادترین تم ها و ترکیب رنگ ها است. ترکیب رنگ زرد و آبی در دکوراسیون برای شما یکی از بهترین مدل های اسپرت و مورد پسند را ایجاد می نمود و از این رو شما می توانید دکوراسیون بی نظیر با رنگ و  آبی  خلق نمایید.  ایده های استفاده از ترکیب رنگ زرد و آبی در دکوراسیون منزل می تواند سبب جذاب تر شدن و خاص تر شدن منزل شما شود.

2. آبی نیلی و آبی فیروزه ای و سرمه ای: تسکین دهنده یا چشمگیر

این ترکیب رنگی بسته به نوع استفاده از آن می تواند دو اثر متفاوت داشته باشد.یکی از تاثیراتی که میشه از این ترکیب رنگی گرفت این است که این ترکیب رنگ رو بر روی هم استفاده کرد. مثلا همونجوری که در تصویر مشاهده میکنید رنگ آبی فیروزه ای که به صورت عدد و لوگو بر روی سرمه ای اعمال شده است یک حس پر از آرامش به شما اهدا می کند.

 برای راحتی و آرامش ، آبی تیره را به همراه نیلی می توانید داشته باشید.  جنگ نیلی جز آن دسته از رنگ هایی هست که می توان با رنگ آبی در دکوراسیون داخلی از آن استفاده نمود.  نحوه استفاده از ترکیب رنگ نیلی و آبی در دکوراسیون داخلی منزل مسکونی به شما حس نو بودن و تازه بودن و خاص بودن و استفاده از ترکیب رنگی روز دنیا را در منزل شما در پی دارد.

3. سیاه و نارنجی: سرزنده و قدرتمند

نارنجی به صورت مشتاقانه آماده ست شدن با رنگ سیاه را به صورت قدرتمندانه  داشته و  یک ارتباط  فوق‌العاده خاص برقرار می کند ، و احساس کلی از رمز و راز و هیجان را برای شما ایجاد می کند. این ترکیب رنگی به ویژه برای فعالیتهایی که نوعی هجوم و آدرنالین  نیاز دارند، مانند ورزشهای شدید ، اتاقهای فرار یا کلوپ های بازی  و همینطور برای اتاق نوجوان و جوان بسیار مناسب است. 

 از این رو شما می توانید با انتخاب کاغذ دیواری رنگ ساده نارنجی و مشکی  طراحی فوق العاده خاص  به محیط خود اعمال نمایید.

4. ارغوانی و هلو رنگ: ظریف و آرام

ترکیب رنگ مارون و هلو

این جفت بی نظیر بادمجانی و هلو رنگی اغلب با هم دیده نمی شود، اما عنصری از جذابیت را به دیواری اضافه می کند! اگر برند شما در صنعت مد ، دکوراسیون منزل یا داروهای جایگزین است ، ممکن است بخواهید به فکر استفاده از این ترکیب رنگ باشید.

 این ترکیب رنگی یک حال و هوای تازه و بی نظیر که مطمئنا به دلیل مقاومت افراد در استفاده از طرح های جدید به شما میدهد برای محیط منزل و اتاق خواب و حتی محیط اداری شما اعمال میکند. 

5. بنفش عمیق و آبی: آرام و قابل اعتماد

هیچ چیز مانند ترکیب آبی روشن و بنفش توت مانند (مرز قهوه ای) قابل اعتماد نیست. استفاده از این جفت را برای مارک های لوازم آرایشی یا خرده فروشی گران قیمت در نظر بگیرید.

6. نیروی دریایی و نارنجی: سرگرم کننده و در عین حال قابل اعتماد

ترکیب رنگ دریایی و نارنجی

ترکیب رنگ هایی که در نقاط مقابل هم هستند همدیگر را جذب می کنند - و این رنگ های مکمل نیز همین کار را می کنند! امنیت رنگ آبی باعث ایجاد اضطراب و ناراحتی در رنگ نارنجی شده و همزمان احساس هیجان و اعتماد ایجاد می کند. این زوج رنگی که برای همیشه برای سرگرمی استفاده می شوند، نوید یک زمان خوب را می دهند.

ترکیب های سه رنگ متفاوت برای استفاده در دیواره های منزل

سنجش این ترکیبات رنگی بر روی دیوار می تواند کمی سخت تر باشد، زیرا گزینه های زیادی وجود دارد اما همه انتخاب ها مناسب نیستند.

به طور کلی ، دو رنگ متضاد با یک رنگ مکمل می تواند راهی برای انتخاب باشد - اما استثناهایی نیز در این قانون وجود دارد!

برای اینکه بتوانید احساس کنید چه چیزی کار می کند و چه کاری انجام نمی دهد ، در اینجا چند ترکیب سه رنگ مورد علاقه ما آورده شده است:

7. بژ ، قهوه ای ، قهوه ای تیره: گرم و قابل اطمینان

3 ترکیب آرم رنگ

بوی قهوه عملا از این طرح نمایان است. رنگ برنز از قابلیت اطمینان خارج می شود ، در حالی که پس زمینه کرم باعث می شود طرح نهایی کسل کننده نباشد. اگر در صنعت غذا هستید یا می خواهید به عنوان یک خانواده دوست شناخته شود ، این می تواند یک ترکیب رنگ خاص باشد. 

شما می توانید با استفاده از این ترکیب رنگ محیطی دوستانه برای اتاق ها و یا حتی حال خصوصی منزل خود و در انتها یک هال پذیرایی مدرن ایجاد نمایید. باز هم تاکید می شود که این طرح مطمئناً برای اولین بار توسط شما از طریق شکستن محدودیت ها و ریسک پذیری بالا از یک طرف و از طرف دیگر جوابگو بودن و اطمینان بسیار بالا به جهت کار نهایی که مد روز اروپا می باشد قابل انتخاب و اجرا توسط شخص شماست و در نهایت سورپرایز ویژه برای کسانی است که برای اولین بار به محیط منزل شما دعوت کرده اید و از طریق این طراحی انرژی شگفت انگیز طرح خارق العاده را به آنها هدیه کرده اید.

8. آبی ، زرد ، سبز: جوان پسند و خردمند

این ترکیب رنگی شامل  استفاده از دو رنگ اصلی و  و یک رنگ ثانویه در کنار آن است .  محیطی را برای شما ایجاد می نماید که یک حس مسابقه و رقابت و هیجان  برای منزل شما ایجاد می کند.

 محیط اتاق خواب شما اگر مانند عکس سمت چپ به صورت این باشد که اکثریت  رنگ زرد  را شامل شده باشند  که این امر سبب تزریق انرژی شاد و جوان  به محیط شما می شود   و از طرف دیگر رنگ سبز و آبی متمایل به سورمه ای به صورت حداقل به آن  محیط که قصد تغییر دکوراسیون آن را داری اضافه شود  یک حس فوق العاده جذاب و امتحان شده و تایید شده در سطح کلاس جهانی را برای شما ایجاد می نمایند.  منظور ما از رنگ سبز و آبی متمایل به  سرمه ای به صورت حداقل  این است که شما از ادوات دکوراسیون داخلی با این رنگ استفاده نمایید. به عنوان مثال می توانید در محیط اتاق خوابه خود از یک لیوان یک صندلی و یا ۱ لوستر که حداقل رنگ   محیط  شما را شامل می‌شوند استفاده نمایید.
9. آبی تیره ، فیروزه ای ، بژ: با اعتماد به نفس و خلاقیت

نگه داشتن آن در خانواده! این دو بلوز مکمل یکدیگر بوده و مجدداً بر قابلیت اعتماد برند تأکید می کنند. آنها را با پس زمینه بژ ترکیب کنید و به شما اطمینان می یابد که کاوش و پیگیری آن ایمن است. این ترکیب رنگ آرم برای مارک های مسافرتی ، مربیگری زندگی و مراقبت های بهداشتی عالی است.

10. آبی ، قرمز ، زرد: بد بو و درخشان

کنتراست در این ترکیب سه گانه و سه رنگ ، نشان داده شده است. سایه های مختلف هر رنگ اصلی در لوگویی ادغام می شوند که از صفحه خارج می شوند و بیدارشان می کنند.  دکوراسیون داخلی با ترکیب رنگ های آبی و زرد و قرمز یک چیدمان جذاب و لذت بخش به محیط منزل شما  ارائه می  دهد. این یک ترکیب رنگ عالی و گلچینی از رنگهای جذاب در استفاده از کاغذ دیواری برای دکوراسیون داخلی منزل شما می باشد. 

11. صورتی روشن ، صورتی داغ ، مارون (ترکیب رنگ قهوه ای و بنفش): دوستانه و معصوم

اگر به دنبال آرامی هستید که "قابل دسترسی" فریاد بزند ، خانواده رنگ صورتی بهترین شرط شماست. این سایه ها به اندازه ای متفاوت هستند که برخی از شعله های زیبایی را به منزل شما اضافه می کنند ، در حالی که به اندازه کافی برای حفظ ظاهر  به یکدیگر  شباهت  دارم . مارون را به مخلوط بیندازید ، و خطر بروز ساده لوحی را کاهش میدهند - فقط حرفه ای درست را ارائه می دهید. رنگ صورتی در دکوراسیون داخلی منزل جهت استفاده در اتاق خواب بسیار پرطرفدار است.  � این رو می‌توان با استفاده از رنگ صورتی روشن در کنار رنگ صورتی تیره استفاده از کاغذ دیواری چه به صورت کاغذ دیواری طرح ساده و چه به صورت کاغذ دیواری طرح دار  قطعاً زیبایی و شگفت انگیزی و جسارت  را به رخ مهمانان و مراجعه کنندگان خود کشنده و به این نکته دقت کردید که از طرح هایی استفاده کرده ایم مدلهای روز اروپایی می باشد.

12.  آبی دریایی ، زرد ، بژ: حرفه ای و خوش بین

آیا تاکنون توانسته اید بگویید که ما رنگ آبی را دوست داریم؟ بیهوده نیست - رنگ آبی بیشترین استفاده را در کاربردهای اداری و اتاق خواب های پسرانه را دارا بوده و اصولاً برای انسان ها و اشخاصی که روحیه آرام و متعادلی دارند استفاده می شود.

در اینجا ، بژ گندم به عنوان پلی ظریف بین دو رنگ اصلی عمل می کند ، از شدت رنگ آبی می کاهد و بر جنب و جوش رنگ زرد تأکید می کند و یک احساس حرفه ای و متعادل ایجاد می کند.  تاثیر رنگ آبی در دکوراسیون خانه و سایر محیط ها به گونه ای است که خاص بودن  و معرکه بودن یک دکوراسیون را ایجاد کرده و یک طرح سلطنتی و سنگین را به دکوراسیون داخلی خانه اضافه می نماید. همانطور که در بالا اشاره شد مکمل رنگ آبی در دکوراسیون داخلی در این طرح رنگهای بژ و زرد می‌باشد.