مزایا و معایب نقاشی ساختمان در مقابل کاغذ دیواری

مزایا و معایب نقاشی ساختمان در مقابل کاغذ دیواری

دیوارهای خانه شما این مزیت را دارند که با کمک رنگ یا کاغذ دیواری فضای شما را کاملا تغییر داده  و به کلی دگرگون کنند. یک اتاق دراماتیک را می توان بلافاصله با استفاده از رنگ کم رنگ روشن، نرم و مطبوع ساخت. در حالی که اتاقی که بیش از حد بزرگ به نظر می رسد می تواند بلافاصله با کاغذ دیواری تیره تر با طرحی چشمگیرتر می توان احساس راحتی را در آن کند.

دیوارهای خانه را کاغذ دیواری کنیم یا رنگ؟ 

 استفاده از رنگ یا کاغذ دیواری مزایا و معایبی دارد. عواملی که  بحث رقابتی بودن این دو را از هم متمایز می کند و باید در نظر بگیرید سهولت کاربرد، هزینه و تطبیق پذیری در فضای شما هستند. دیوارهای خود را هر کدام که انتخاب کنید از اضافه کردن رنگ یا کاغذ دیواری سود می برد و طرحی  خاص به مجموعه شما اعمال می شود.

فاکتورهای کلیدی که باید هنگام تصمیم گیری بین نقاشی و کاغذ دیواری در نظر بگیرید

کاغذ دیواری:

 

معایب: حذف کاغذ دیواری موجود می تواند یک کار خسته کننده باشد که برای موثر بودن به صبر و ابزار مناسب نیاز دارد. برداشتن کاغذ دیواری را می توان با مواد شیمیایی یا ابزارهای جداکننده انجام داد، اما باید مراقب بود در غیر این صورت آسیبی به دیوار وارد می شود. 

رنگ آمیزی:

مزایا: اگر روی دیوار آسیب دیده نقاشی می‌کنید، عیوب را با لیسه باز کنید و بگذارید 24 ساعت قبل خشک شود. استفاده از رنگ پرایمر از قبل برای رنگ آمیزی روی رنگ تیره تر، آماده سازی نقاشی شما را آسان تر می کند. رنگ آمیزی به زمان آماده سازی بسیار کمتری نسبت به کاغذ دیواری نیاز دارد. 

 

نقاشی ساختمان یا کاغذ دیواری کدام بهتر است؟ 

انتخاب و دوام

 

هم رنگ و هم کاغذ دیواری در انواع و رنگ های نامحدود موجود است. رنگ‌ها در براقیت‌ها و براق‌های مختلفی وجود دارند، در حالی که کاغذ دیواری برای دوام و تنوع در سطوح کاغذی و وینیل عرضه می‌شود. سبک زندگی خانواده شما می تواند تفاوت قابل توجهی در انتخاب شما ایجاد کند.

برای خانه من کاغذ دیواری بهتر است یا رنگ؟

کاغذ دیواری:

مزایا: بسیار بادوام است و در برابر فرسودگی و بازی کودکان در محیط منزل مقاوم است، در مناطق پر تردد  قابل استفاده بوده و بسیاری از انواع آن قابل شستشو هستند.

معایب: از آنجایی که کاغذ دیواری با چسب استفاده می شود، حمام ها و آشپزخانه ها با رطوبت بالا ممکن است باعث جدا شدن کاغذ دیواری از دیوار شوند.

دلایل برتری کاغذ دیواری نسبت به رنگ


رنگ آمیزی:

مزایا: بسته به رنگ براق گزینه خوبی برای مناطقی است که نیاز به کاربرد ارزان قیمت و آسان دارند. رنگ‌های نیمه براق تا براق بادوام هستند و معمولاً برای تزئینات، درهای بیرونی و غیره استفاده می‌شوند.

معایب: هنگامی که دیوارها آسیب دیده، خراشیده یا ضربه می خورند، رنگ می تواند خرد شود و تعمیر و رنگ آمیزی مجدد ضروری است.

هزینه

کاغذ دیواری و رنگ می توانند از قیمت پایین تا رده بالای طیف هزینه متغیر باشند. کاغذ دیواری به طور متوسط ​​برای خرید رول ها، لوازم و نصب آن گران تر است. رنگ به طور متوسط ​​ارزان تر است و به لوازم بسیار کمی نیاز دارد و یک آماتور می تواند آن را اعمال کند. لازم به ذکر است که کاغذ دیواری ارزان قیمت و کاغذ دیواری استوک را می توان خریداری کرد و اگر خودتان این کار را انجام دهید می توانید هزینه های نصب را کاهش دهید.
البته باید به این مورد اشاره کرد که امروزه کاغذ دیواری هایی که  از کشور چین سفارش خورده و وارد کشور ایران می‌شود از نظر قیمتی بسیار قابل رقابت با رنگ بوده و مزیت دیگر کاغذ دیواری طرح دار بودن آن در مدل های بسیار متفاوت می باشد.

به طور مشابه در مورد رنگ، رنگ های مصنوعی با  قیمت پایین تر و رنگ بافت می توانند گرانتر باشند، به خصوص اگر نیاز به استفاده حرفه ای داشته باشند.

ترکیبی از هر دو:

بسیاری از مردم خواهان تطبیق پذیری و افزودن بافت به دیوار خود با رنگ های قابل تنظیم هستند. کاغذ دیواری قابل رنگ کردن محصولی است که به صورت رول یا مربع چسبی عرضه می شود. پس از اعمال کاغذ دیواری بافت دار، می توان آن را خالی گذاشت یا رنگ آمیزی کرد. کاغذ دیواری قابل نقاشی بهترین حالت برای این ایتم هستند که اگرچه اینو کاغذدیواری هنوز به ایران وارد نشده  است.

 نکته دیگری که باید در نظر گرفته شود این است که شما می توانید یکی از دیوارهای منزلتان را کاغذ دیواری طرح دار نموده و سایر دیوارها که رنگ ساده است را رنگ آمیزی ساده انجام دهید.

 

نتیجه گیری:

 

دنیای شگفت انگیز تزئینات دیواری وسیع و قابل تنظیم است. چه کاغذ دیواری انتخاب کنید و چه رنگ، هر کدام رنگ و شخصیت لطیف یا جسورانه ای به خانه شما می بخشد.

 برای جذابیت هر دو، کاغذ دیواری قابل رنگ آمیزی را امتحان کنید یا با رنگ یا کاغذ دیواری بچسبانید. این گزینه با شماست و به همین دلیل است که دکوراسیون خانه بسیار هیجان انگیز است!

خوانندگان تازه وارد شده به سایت عصر کاغذ دیواری، از چه پوشش هایی برای دیوارهای خود استفاده کرده اید؟

آیا ایده انجام پروژه های خود با استفاده از رنگ یا کاغذ دیواری شما را وحشت زده یا هیجان زده می کند؟ به ما اطلاع دهید!