10 قانون طراحی داخلی که در دکوراسیون منزل باید رعایت کنید

10 قانون طراحی داخلی که در دکوراسیون منزل باید رعایت کنید

هنگامی که این اصول اولیه طراحی داخلی را بدانید، می توانید هر فضایی را متحول کنید…

 

 

ما عادت کرده‌ایم عکس‌های «قبل و بعد» از بازسازی خانه را ببینیم، چه در مجلات، چه در پینترست یا اینستاگرام، و اگرچه ممکن است آسان به نظر برسد، اما فکر و مراحل زیادی برای کارآمد کردن فضا انجام شده است.

 از این رو در این بخش قصد داریم داریم قانون های قدرتمند دکوراسیون داخلی  و انواع سبک های دکوراسیون داخلی و قوانین چیدمان منزل و  و جذاب ترین اصول مربوط به سبک دکوراسیون داخلی را در قالب ۱۰ قانون مهم به شما ارائه دهیم.

 

1. به مبل های خود فضا بدهید

برای داشتن یک فضای زندگی راحت، به جنبه های کاربردی و همچنین زیبایی شناسی فکر کنید. به عنوان یک قاعده کلی، باید 45 سانتی‌متر بین صندلی و میز قهوه‌خوری مرکزی فاصله بگذارید – کمتر از این می‌تواند احساس فشار داشته باشد، اما زمانی که به دنبال میل کردن یک نوشیدنی یا خواندن  کتاب می‌شوید، بیشتر این حالت ممکن است ناراحت‌کننده  باشد. 

قانون طلایی دکوراسیون داخلی

2. یک قطعه یا اثر هنری که حس قهرمان گونه به منزل تان میدهد را انتخاب کنید

هر اتاق به یک بیانیه یا قطعه  یا اثرهنری نیاز دارد. چیزی که باعث شگفتی، لذت و تاثیر در اتاق  چه برای شما  وچه برای مهمان شما می شود

 کارشناسان طراحی داخلی در مجموعه عصر کاغذ دیواری  این مسئله رو بیشتر توضیح  میدهند. 

 استفاده از اثر هنری یا یک قطعه خاص می‌تواند یک مبلمان بزرگ با رنگ‌های پررنگ، یک فرش افسانه‌ای، یک اثر هنری  به صورت تابلو یا یک دیوار برجسته باشد - چیزی که مهمانان هنگام ورود به اتاق همیشه درباره آن نظر خواهند داد.

سابینا که یکی از بزرگان طراحی داخلی استمی گوید: «قطعه قهرمان شما طوری طراحی شده است که توجه مردم را به خود جلب کند. این باید همان چیزی باشد که از همان لحظه که آن را دیدید عاشقش شده اید و ممکن است آماده باشید که پول بیشتری را به عنوان یک مبلمان  خواص یا حتی یک رنگ برجسته دیواری  و یا یک تابلو یا  یک مجسمه خرج کنید. اگر قطعه دلرباینده صحنه شما رنگی پررنگ است، سعی کنید از نکات آن در جای دیگری برای ظاهری منسجم استفاده کنید.

 

3. تقلب در بعد ارتفاع و سقف منزل 

اگر سقف کم دارید، مبلمان کم حاشیه مانند مبل و میز قهوه خانه را برای ایجاد توهم ارتفاع انتخاب کنید. همچنین می توانید مبلمان کم عرض و کم پروفیل را با قفسه های بلند و باریکی که چشم را به سمت بالا میکشد، ترکیب کنید. مخلوط کردن ارتفاعات مختلف به این روش نیز فضایی آرام را در خانه شما ایجاد می کند.

 دکوراسیون داخلی: ۸ قانون مهم

4. ایجاد لایه ها

از وسوسه به کار گرفتن و استفاده  از همه چیز در یک اتاق به یکباره اجتناب کنید. فضای خاص خود را از نظر لایه‌ها در نظر بگیرید و آن را از طریق رنگ ها، بافت، الگوهای شکلی، پارچه، سطوح، نورپردازی، تصاویر، گیاهان و کتاب‌ها بسازید. مهم این است که شما با سلیقه شخصی خود پیش بروید، نه آنچه به صورت تقاضا و مد روز است.

 

سابینا می‌افزاید: «لایه‌بندی به سادگی به معنای هنر ترکیب طیف وسیعی از پارچه‌ها، چاپ‌ها، رنگ‌ها و بافت‌ها به‌گونه‌ای است که شخصیت و گرما را به اتاق می‌آورد. لایه ها این امکان را به خانه می دهند که احساس زندگی و خانه نشینی کند. در ابتدا یک پارچه غالب پیدا کنید، شاید پرده یا فرش. سپس با افزودن پارچه های کوچکتر که می تواند کوسن ها و آباژورها باشد لایه بندی را شروع کنید.

دکوراسیون داخلی منزل شما با بهترین قیمت و کیفیت

5. اثر هنری مناسب را انتخاب کنید - و آن را به درستی آویزان کنید

 

وقتی صحبت از آویزان کردن عکس ها و نقاشی ها می شود، آنها را خیلی بالا قرار ندهید. آنها باید مقیاس دید بصری در نظر انسانی داشته باشند. ارتفاع کامل در سطح چشم انسان ها ارتفاعی است که از کف تا مرکز تصویر تقریباً 145 سانتی متر است.

البته، استثنائاتی برای قاعده وجود دارد، همانطور که سابینا توضیح می‌دهد: «اگر عکس کوچک‌تری دارید، سعی کنید آن را بالای میز کناری یا کنار چراغ آویزان کنید تا حس صمیمی‌تری به آن بدهد. اگر دیوار گالری را آویزان می‌کنید ، تصویر اصلی باید در سطح چشم آویزان ( ارتفاع 145 سانت که در معرض دید اصلی شماست ) شود و بقیه در ارتباط  با آن چیده شوند.

جذاب ترین سبک دکوراسیون داخلی از دیدگاه طراحان بزرگ

6.  آینه ها و Mirrors را اضافه کنید

 

آینه ها نه تنها نور و عمق را به اتاق اضافه می کنند، بلکه می توانند مناظر را منعکس کنند، به صورت بصری فضا را گسترش دهند و می توانند به عنوان یک قطعه هنری و قهرمان هنری دکوراسیون داخلی در یک اتاق عمل کنند. به علاوه، آنها بسیار کاربردی هستند و در مجموع یک سرمایه گذاری عالی برای دکوراسیون شما هستند.

۶ اصول مهم طراحی داخلی کدام اند؟

7. نورپردازی را درست انجام دهید

 

کارشناسان می گویند، هنگام انتخاب آویز یا لوستر مناسب برای آویزان کردن بالای میز ناهار خوری، لوستری به اندازه بین نیم تا دو سوم عرض میز را در نظر بگیرید. این اطمینان حاصل می کند که همه چیز متناسب است.

سابینا می افزاید: «همین قانون را می توان در مورد اتصالات نوری بلند و باریک اعمال کرد. "با حفظ همان نسبت نیم به دو سوم، اما اعمال آن بر روی طول میز، اتصالات نور بخشی هماهنگ از اتاق خواهد بود."

انواع سبک های دکوراسیون داخلی کدامند؟

8. پنجره های خود را بپوشانید

عرض ترکیبی پانل های پرده شما باید یک و نیم تا دو برابر عرض خود پنجره باشد. برای پنجره‌های بسیار عریض، بهتر است به پارچه‌هایی با عرض دوبرابر نگاه کنید، زیرا اتصالات پارچه‌ای کمتر خواهد بود.

اگر پنجره‌ای کوچک دارید، با قرار دادن پرده‌های خود در بیرون از لبه‌ی پنجره و قاب کردن آن، توهم چیزی بسیار بزرگ‌تر را ایجاد کنید. قرار دادن پرده ها در تمام طول یک دیوار به اتاق نرمی و احساس فضا می دهد.

انواع سبک شناسی در دکوراسیون داخلی منزل برای طراحی حرفه‌ای

9. اشکال هندسی را با هم مخلوط کنید

اکثر اتاق های نشیمن مستطیل و مربع زیادی دارند. این به سادگی ماهیت وسایل بزرگتری مانند مبل، بوفه و قفسه بندی است.

می توانید یک آینه گرد انتخاب کنید. این یک راه عالی برای شکستن تمام مربع ها و مستطیل های یک اتاق نشیمن و همچنین خطوط کاشی مستقیم در حمام است. استفاده و حضور خطوط صاف در اتاق خواب یا منزل شما یک حس یکنواختی و تکراری را اعمال نموده از این رو پیشنهاد می‌شود سایر شکل های هندسی مثل دایره مثلث بیضی لوزی و هذلولی گون ها در  اشیا قرار داده شده  درمحیط دکوراسیون داخلی منزل خود استفاده نمایید.

 سابینا می‌گوید: «تا می‌توانی بزرگ شو.» آینه‌های در مقیاس بزرگ بیانیه‌ای واقعی دارند و می‌توانند حس فضا را در اتاق‌های کوچک‌تر از نظر بصری تقویت کنند.

10. در نهایت یک قدم به عقب بردارید

 

چیزی جا افتاده است؟ اگر نمی توانید انگشت خود را دقیقاً روی آنچه اتاق شما نیاز دارد بگذارید، عقب بروید و اتاق را به صورت کلی ببینید.

سابینا می‌گوید: « همه طراحان داخلی به شما خواهند گفت که تماشای یک اتاق از راه دور اغلب دیدن مواردی را که باید اضافه، جایگزین یا حذف شوند، آسان‌تر می‌کند. چه آن دیوار خالی باشد که باید پر شود، چه دیواری که نیاز به پاشیدن رنگ دارد یا گوشه ای که برای انتخاب گیاهی زیبا به ما فریاد می زند و چه انتخاب کاغذ دیواری از مجموعه عصر کاغذ دیواری مشهد و یا استفاده از یک مجسمه و موارد مشابه آنچه در بالا به ان اشاره شد.