چگونه کاغذ دیواری مناسب برای فضای داخلی خود انتخاب کنیم

چگونه کاغذ دیواری مناسب برای فضای داخلی خود انتخاب کنیم

چگونه کاغذ دیواری مناسب برای فضای داخلی خود انتخاب کنیم

نگارش شده توسط عمر کاغذ دیواری شعبه مشهد

    

حمام با کاغذ دیواری لوکس

انتخاب کاغذ دیواری مناسب برای فضای داخلی شما گاهی اوقات احساس دلهره در شما ایجاد می کند. رنگها ، سبکها ، الگوها و بافتها همه عواملی هستند که باید در نظر گرفته شوند. دانستن اینکه به دنبال چه چیزی باشید به شما کمک می کند تا بهترین انتخاب را برای اتاق خود داشته باشید.

نکاتی برای انتخاب یک کاغذ دیواری عالی

در سبک ، رنگ و بافت کاغذ دیواری کمبودی در انتخاب کاغذ دیواری محدودیتی وجود ندارد. از این تصمیم بگیرید که آیا می خواهید تمام دیوارها را با کاغذ دیواری بپوشانید یا اینکه یک دیوار برجسته در طراحی اتاق شما بهتر به نظر می رسد.

مقالات مرتبط با این موضوع در سایت عصر کاغذ دیواری

مدل ها و طرح های مختلف کاغذ دیواری 

سبک کاغذ دیواری باید با بقیه سبک دکوراسیون شما مطابقت داشته باشد. باید به طور طبیعی با بقیه فضای شما در جریان  باشد. برخی از نمونه ها و طرح  و سبکهای کاغذ دیواری عبارتند از:

 • رسمی: یک دکوراسیون داخلی رسمی از طرح های مختلف کاغذ دیواری زیبا مانند چاپ با نقاشی دست یا نقاشی استفاده می کند.

 • Glam: انتخاب کاغذ دیواری glam شامل طرح های برجسته ، دسته ای ، کریستالی یا زرق و برق دار و یا بازتاب های چشمگیر کاغذ دیواری است.

 • گاه به گاه: دکوراسیون شما را می توان با الگوهای مختلف مانند چاپ گیاهی ، گلدار یا بافت دار تقویت کرد.

 • کشور: الگوی نقوش چهارخانه ، گینگهام یا کشویی ممکن است انتخاب خوبی برای دکوراسیون کشور شما باشد.

 • روستیک: یک کاغذ دیواری بافت دار مانند پارچه چمن دارای عمق ، چهارخانه بارنگ گرما یا الگوی حیات وحش متناسب با موضوع مورد نظر خود انتخاب کنید .

 • ویکتوریایی: یک داماسک گل کاغذ دیواری خوبی برای این سبک دورهمی ایجاد می کند.

 • مدرن: یک الگوی هندسی یا انتزاعی برای دکوراسیون مدرن تر انتخاب کنید.

کاغذ دیواری گل سبز در اتاق خواب

انتخاب رنگ های کاغذ دیواری

رنگهایی که برای کاغذ دیواری محیط داخل  منزل انتخاب می کنید باید با پنجره ها ، کفپوش و مبلمان شما مطابقت داشته باشد.

 • می توانید با انتخاب کاغذ دیواری رنگی با الگویی که مقداری روشن تر است ، اشباع رنگ یک رنگ پررنگ را بدست آورید. این رویکرد جلوه ای زیبا به  منزل شما می بخشد.

 • رنگ ها را از پالت رنگ  و رنگ های موجود در دکوراسیون خود انتخاب کنید. یک یا چند رنگ را با انتخاب کاغذ دیواری خود تکرار کنید.

 • برای ایجاد درام و کنتراست از رنگ تأکید به عنوان رنگ اصلی در کاغذ دیواری خود استفاده کنید.

 • برای انتقال آسان، رنگ دیوار را به عنوان رنگ اصلی کاغذ دیواری تکرار کنید.

حمام با تم آبی و سفید

تصاویر پس زمینه الگو یا ساده

حتی اگر از الگوهای مختلف در دکوراسیون خود استفاده کرده اید ، محدود به استفاده از کاغذ دیواری ساده ماشین. نکته اصلی انتخاب رنگ و اندازه الگوی مناسب  برای کاغذ دیواری  است.

 • اگر پارچه و روکش دارید ، یک انتخاب آسان الگوی تن رنگ یا کاغذ دیواری بافت دار است.

 • اگر کاغذ دیواری طرح دار را انتخاب می کنید ، از الگوی کوچکتر یا بزرگتر از پارچه یا طرح روکش مبلمان یا طرحی که در منزل شما خود را نمایان میکند استفاده کنید.

 • یک کاغذ دیواری ساده یک دکوراسیون بصری زیبا برای یک دکوراسیون  داخلی  که آیتمهای طرح داردر آن زیاد  وجود دارد ارائه می دهد.

الگوهای و طرح های بزرگ و کوچک  کاغذ دیواری

این یک افسانه است که شما باید الگوهای هم اندازه اتاق  خودتان را انتخاب کنید ، مانند الگوهای  و طرح های کوچک  کاغذ دیواری برای اتاقهای کوچک و چاپهای و طرح‌های بزرگ  کاغذ دیواری برای اتاقهای بزرگ. مطمئناً می توانید این کار را انجام دهید ، اما ممکن است طراحی شما معمولی باشد. یک طرح کاغذ دیواری بزرگ در منزل کوچک می تواند یک انتخاب طراحی چشمگیر باشد. ممکن است تصمیم بگیرید که از یک الگوی کوچک در یک مکان بزرگ استفاده کنید ، جایی که فضا توسط پنجره ها ، درها و مبلمان داخلی شکسته شده است. در این سناریو ، یک الگوی کوچک موجود در کاغذ دیواری تصویری عالی با وقفه های مزاحم و نکات رنگ ها و الگو ایجاد می کند.

کاغذ دیواری بافت دار برای عمق  دادن به طراحی دکوراسیون داخلی

اگر به دنبال چیزی برای افزودن لایه ای از بافت و عمق بیشتر طراحی هستید، یک کاغذ دیواری بافت دار انتخاب کنید. برای مثال یک طرح برای دفتر کار خانگی خود انتخاب کنید. دیوار لهجه ای  یا دیوار اصلی پشت میز را انتخاب کنید یا بالای نرده صندلی یا صندلی استفاده کنید. در طراحی اتاق نشیمن یا اتاق خواب دنج ، ممکن است از کاغذ دیواری بافت دار ، مانند کاغذ دیواری طرح پارچه ای ،  کاغذ دیواری برجسته یا  کاغذ دیواری دسته ای استفاده کنید.

کاغذ دیواری بافت دار در اتاق خواب معاصر

تصاویر پس زمینه با طرح کاغذ دیواری رنگ طوسی و به رنگ فلزی

اتاقی با نور طبیعی ضعیف گزینه مناسبی برای کاغذ دیواری  طوسی  و یا به رنگ فلزی براق است تا نور را در عمق اتاق بازتاب دهد. یک  فضای کوچک بدون پنجره از یک کاغذ دیواری منعکس کننده سود می برد ، و یک آشپزخانه یا اتاق ناهار خوری قدیمی گزینه مناسبی برای کاغذ دیواری سبک کلاسیک است .

طرح کاغذ دیواری فلزی طلا

با استفاده از الگوها و سبک کاغذ دیواری اتاق ها را کوچکتر یا بزرگتر نشان دهید

اندازه الگو می تواند اتاق را بزرگتر یا کوچکتر نشان دهد. با استفاده از چاپ بزرگ با پس زمینه تیره ، اندازه یک اتاق بزرگ را از نظربصری کاهش دهید. الگو و کنتراست رنگ  تیره تر کردن رنگ ها کاغذ دیواری این توهم نوری را ایجاد می کند که دیوارها را به هم نزدیک تر کرده و احساس دنج تری به اتاق می بخشد. برعکس ، بسته به رنگ و طرح ، یک کاغذ دیواری طرح دار کوچک می تواند باعث شود که یک اتاق کوچک بزرگتر به نظر برسد یا یک اتاق بزرگ حتی بزرگتر به نظر برسد.

 با استفاده از نوع کاغذ دیواری دیوارها را بلندتر و بلندتر نشان دهید

نوارهای افقی باعث می شوند دیوار طولانی تر به نظر برسد در حالی که نوارهای عمودی توهم ارتفاع را ایجاد می کنند. می توانید از نوارهای پهن یا باریک استفاده کنید و نوارها می توانند نامنظم باشند ، مانند نوارهای طرح دار انگور یا پیسلی.

کاغذ دیواری نوار عمودی آبی و سفید

محل استفاده از کاغذ دیواری در منزل

انواع روش هایی وجود دارد که می توانید از کاغذ دیواری داخلی در خانه خود استفاده کنید. می توانید آن را روی هر دیوار در هر اتاق یا فقط روی یک دیوار برجسته  و یک دیوار خاص اعمال کنید. از کاغذ دیواری می توان برای شکستن فضای دیوار یا برجسته سازی فضای دیوار شکسته شده  استفاده کرد.

کاغذ دیواری با گل قرمز در اتاق غذاخوری

دیوارهای لهجه چیست؟

یکی از بزرگترین نکات مربوط به کاغذ دیواری این است که می توانید یک اتاق را به یک طرح با عمق و سبک خاص تبدیل کنید. مقرون به صرفه ترین و ساده ترین راه این است که یک دیوار لهجه و اصلی برای دیوارهای برجسته کاغذ دیواری انتخاب کنید.

 • دیوار پشت تخت را برای یک طراحی زیبا و گرم برای اتاق خواب اصلی انتخاب کنید.

 • از دو کاغذ دیواری مختلف در یک اتاق استفاده کنید ، مانند یک نوار برای دیوار برجسته در اتاق خواب و یک کاغذ دیواری با چاپ طرح دار برای دیوارهای دیگر.

 • با کاغذ دیواری های برجسته خود ، مانند چاپ گورخر یا الگوی برگ های گرمسیری سرسبز ، شهرهای چشمگیر  اعمال کنید .

 • هنر دکو در طراحی تصویر زمینه هندسی 

 • کاغذ دیواری طلا در دکوراسیون اتاق خواب مجلل

استفاده از کاغذ دیواری در بالای کمری دیوار

کاغذ دیواری بالا یا زیر صندلی، گرما و عمق را به اتاق ناهار خوری می رساند ولی راهروی طولانی را خراب می کند. ممکن است الگوهای کاغذ دیواری را برای بالا و پایین صندلی مخلوط کرده و مطابقت دهید. از طرف دیگر ، ممکن است ترجیح دهید دیوار زیر صندلی را رنگ کنید و از کاغذ دیواری بالای آن یا بالعکس استفاده کنید. این موضوع برای مکان هایی استفاده می شود که با استفاده از یک پروفیل ،  دیوار از ارتفاع ۸۰ تا ۹۰ به دو قسمت بالای پروفایل  و پایین پروفیل تبدیل نمایید.  در این حالت شما می‌توانید اصطلاحاً قسمت بالای پروفیل یا بالای صندلی را به صورت طرح دار و گرم کارکرده و قسمت زیر  پروفایل را رنگ  پتینه ساده کاغذ دیواری اعمال نمود.

استفاده کاغذ دیواری بالای تزیینات قاب چوبی

استفاده از کاغذ دیواری بالای تزیینات چوبی یکی دیگر از روشهای تزئینی برای برجسته سازی دکوراسیون است. شما می توانید الگویی را انتخاب کنید که با سبک و رنگ اتاق ناهار خوری ، چیدمان ، آشپزخانه یا حتی اتاق خواب شما مطابقت داشته باشد.

دکوراسیون داخلی با کاغذ دیواری مناسب

هنگامی که نکات طراحی و دکوراسیون داخلی را رعایت می کنید ، انتخاب کاغذ دیواری داخلی عالی برای اتاق ها بسیار آسان است. با کاغذ دیواری مناسب ، یک اتاق معمولی را به یک مکان دیدنی یا یک مکان سرسبز  و گرمسیری تبدیل کنید.