ایده ای جذاب برای استفاده از باقیمانده کاغذ دیواری ها در جاهای مختلف منزل

استفاده حداکثری از پرت ها و باقیمانده کاغذ دیواری های اجرا شده

خلاقیت در استفاده از تکه‌های باقی‌مانده از کاغذ دیواری در منزل

کاغذ دیواری‌‌های باقی‌مانده از قبل با کمی تغییر و استفاده از خلاقیت می‌توانند گزینه‌ خوبی برای دکوراسیون آرایی وسایل خانه و دکوراسیون باشند.

 
 
معمولا بعد از آن که خانه یا دفتر کارمان را با استفاده از کاغذ دیواری طراحی می‌کنیم، مقداری از تکه‌های کاغذ دیواری اضافه می مانند که قابل استفاده نيستند. 

شما با این تکه‌های اضافه چه می‌کنید؟ آن ها را دور می‌ریزید؟ یا این‌که تکه‌ها را برای روز مبادا یعنی وقتی قسمتی از کاغذ دیواری پاره یا خراب شد نگه‌ می‌دارید؟

شما می توانید با  خلاقیت و سلیقه خود از تکه‌های باقی‌مانده کاغذ دیواری در تزیین وسایل خانه یا دفتر کار خود استفاده‌ کنید. ما به شما چندین روش مختلف برای استفاده از باقی‌مانده‌های کاغذ دیواری یاد می دهیم.

 

راه‌های مختلف برای استفاده از باقی‌مانده‌های کاغذ دیواری برای منزل

1. شما میتوانید با استفاده از کاغذ دیواری های اضافه قاب سه تکه بسازید

با تکه‌های باقی‌مانده کاغذ دیواری و سه عدد قاب خالی می‌توانید یک قاب سه تکه زیبا بسازید. قاب‌های سه تکه این روز‌ها طرفداران زیادی برای خود پیدا‌ کرده‌اند و شما از این رو می‌توانید با صرف هزینه‌ای ناچیز برای خود و یا هدیه‌دادن به دیگران، قاب‌های منحصر‌به‌فرد تهیه کنید.

 


 

 

2. استفاده از کاغذ دیواری در تزیین قفسه‌های کتاب

نباید اجازه دهیم که حتی یک‌تکه کاغذ‌ دیواری به هدر برود. چند‌تکه کاغذ دیواری مختلف را با چسب به زیر قفسه‌های کتابخانه خود بچسبانید. به این ترتیب به سادگی ظاهری زیبا و جدیدتر به کتابخانه نوستالوژی خود خواهید بخشید.

 


 
 

3. چوب لباسی‌های رنگی و گل‌گلی با استفاده از کاغذ دیواری ایجاد کنید

با چند تکه کاغذ‌ دیواری و مقداری چسب، چوب لباسی‌های قدیمی‌تان را نو‌نوار کنید و به کمد لباس‌تان ظاهری خاص نگی بدهید. مطمئنا هیچ کسی یک چوب لباسی شبیه به آن‌چه شما دارید ندارد!

 


 

4. تزیین‌کردن کمد و دراور با استفاده از باقیمانده کاغذ دیواری های منزل 

می‌توانید قسمتی از کمد مثل درب یا کشو خود را با کاغذ‌ دیواری بپوشانید و بقیه قسمت ها را همانطور ساده باقی بگذارید. این ‌کار به کمد، دراور و اتاق شما جلوه زیبایی می‌بخشد و مثل این است که یک کمد جدید خریده باشید.

 


 
 

5. پوشاندن کف کمد و کشو‌ها با کاغذ دیواری یک زیبایی خاص به منزل شما می دهد

چند‌تکه کاغذ ‌دیواری را با چسب به کف کمد و یا کشوها بچسبانید و به کمدتان رنگ و آب تازه‌ای بدهید. از این به بعد با هر بار بازکردن آن‌ها، لبخند روی لب‌های‌تان می‌نشیند.

 


 
 

6. پرده لوردراپه رنگی بسازید

به یک سمت پرده لوردراپه مقداری کاغذ دیواری بزنید. با این کار هر وقت که پرده را کامل می‌بندید طرح رنگی پرده را می‌بینید و اگر نخواستید می‌توانید از دیدن سمت ساده آن لذت ببرید.

 


 
 

7. pasting

قاب‌کردن کاغذ ‌دیواری

یک تکه کاغذ‌ دیواری را داخل یک قاب خالی بچسبانید و آن را مثل یک اثر هنری زیبا و جذاب به دیوار بیاویزید. این یک کار کم‌خرج ولی ساده و شیک برای منزل تان است.

 


 
 

8. ساختن پس زمینه رنگی با کاغذ دیواری های باقیمانده از منزل

چطور است برای تغییر دکوراسیون و چیدمان اتاق مطالعه خود از یک راه کم‌خرج و کم هزینه عالی و ساده استفاده کنیم. دیوار پشتی قفسه کتاب‌ها را با چند تکه کاغذ‌ دیواری باقیمانده پر کنید و چند وسیله همرنگ و هم تم با آن مثل گلدان، شمع یا قاب روی قفسه‌ها بچینید. در زیر نمونه کار اجرایی آن نمایش داده شده است.

 


 

9. تزیین پله‌ها با استفاده از باقیمانده کاغذ دیواری

اگر به فکر یک تغییر خاص و متنوع هستید شما می‌توانید با چسباندن کاغذ دیواری به پله‌ها یک حرکت خلاقانه و خاص انجام داده و کمی رنگ و طرح به خانه خود اضافه کنید.


10. دراور‌های رویایی با باقیمانده کاغذ دیواری ها بسازید

ایده چسباندن کاغذ دیواری به کف کشوها و قسمت جلویی در کمد را با هم امتحان کردیم. این بار یک پیشنهاد خلاقانه و هیجان‌انگیز و جذاب دیگری داریم. بیایید تکه‌های کاغذ دیواری را به دو طرف کشوها بچسبانیم تا افراد خانواده با هر بار باز‌کردن کشو‌ها شگفت زده شوند.


 
 

11. تزیین آباژور با یک تکه کاغذ دیواری باقیمانده و اضافی

با چسباندن یک تکه کاغذ دیواری رنگی یا طرح ‌دار به آباژور سفید خود شما می توانید ظاهری زیبا و جدید به منزل خود بدهید. حتما دوستان‌تان از شما می‌پرسند که این آباژور زیبا را از کجا خریده‌اید و شما میتونید در جواب انها هنر زیبای خودتون رو بهشون آموزش بدید؟

 

 
 

12. شمع‌های زیبا و رویایی

همیشه که نباید کاغذ‌ها را به شکل ساده  و معمولی برش دهیم. یک تکه کاغذ دیواری را به شکلی متفاوت و خاص برش‌ زده و دور اجسام مختلف مثل شمع و گلدان بپیچید. این شمع‌های زیبا و خاص بهترین گزینه برای هدیه‌ و کادو دادن به دوستان تان خواهند بود.

 

 

13. باز هم قفسه کتاب در استفاده از کاغذ دیواری های باقیمانده

اگر یک کاغذ دیواری زرق‌وبرق ‌دار یا طلایی و اکلیل دار رنگ دارید بهتر است تمام دیوار را با آن نپوشانید. چند تکه از آن را ببرید و به دیوار پشت قفسه کتاب‌ها بچسبانید.


 
 

14. ساعت دیواری طرح دار

می‌توانید ساعت دیواری قدیمی و ساده‌تان را با چسباندن کاغذ دیواری باقیمانده تغییر دهید. از این به بعد حتی اگر عجله داشته باشید از نگاه‌کردن به ساعت دیواری خانه خودتان لذت خواهید برد.

 


15. جلد‌کردن کتاب

چند تا از کتاب‌های خود را با کاغذ دیواری جلد کنید. با این کار رنگ و لعاب جدیدی به کتاب‌ها و قفسه کتاب خود خواهید داد.

 


16. تزیین میز با کاغذدیواری

با استفاده از کاغذ دیواری و تکنیک های دکوپاژ ظاهری زیبا و خاص به میز قدیمی‌تان بدهید. لنگه این میز هیچ را هیچ کجا نمی‌توان پیدا کرد.

 

 

 

17. قفسه ظروف را با کاغذ دیواری تزیین کنید

اگر رنگ آشپزخانه شما یک دست سفید و ساده است و دوست دارید کمی رنگ و لعاب به آن اضافه کنید می‌توانید قفسه ظروف‌تان را با کاغذ دیواری باقیمانده تزیین کنید.

 

 

18. تزیین‌کردن درب اتاق

اگر نمی‌خواهید تمام دیوار‌ها را با کاغذ دیواری بپوشانید چطور است به جای دیوار‌ها درب اتاق را کاغذ دیواری کنید؟ این یک ایده جدید و متفاوت و خاص خواهد بود و همچنین ظاهر اتاق و منزل شما را کاملا تغییر خواهد داد.

 

 

 

19. کشوهای پاتختی

هیچ کشویی آن‌قدر کوچک نیست که نتوانید کمی کاغذ کف آن بچسبانید. ایده جذابی خواهد بود که کف آن را با یک کاغذ دیواری خاص تزیین کنید. این بار از مقداری کاغذ دیواری برای کف کشو‌های میز پاتختی استفاده کنید و از زیبایی و تنوع آن لذت ببرید.

 

 

20. تابلو‌های دیواری بزرگ بسازید

برای ساختن یک تابلو دیواری بزرگ می‌توانید از یک قاب خالی بزرگ و مقداری کاغذ دیواری استفاده کنید. با این کار با کم‌ترین هزینه یک تابلوی بزرگ و باشکوه و زیبا خواهید داشت.

 
 
 

تغییر دکوراسیون همیشه نباید بزرگ و پرهزینه و پر خرج باشد. تغییرات ساده‌ای که در اینجا یاد‌ گرفتید را در منزل به‌کار بگیرید تا هم تنوع ایجاد کنید و هم کاغذ دیواری های قدیمی‌تان بی استفاده نمانند.

ما در گروه و بازرگانی عصر کاغذ دیواری شعبه مشهد در صدد هستیم ایده هایی جذاب و خاص را در راستای اجرای کاغذ دیواری و دکوراسیون برای شما داشته باشیم تا بتوانید در صورت خرید کاغذ دیواری های گران قیمت و خاص به بهترین نحو ممکن از آن در منزل تان استفاده کنید. پیشنهاد میکنیم برای کسب اطلاعات بیشتر باقیمانده مقالات جذاب و خاص ما رو از طریق بخش مقالات سایت عصر کاغذ دیواری مورد بررسی قرار بدید.

جهت کسب اطلاعات بیشتر میتوانید با ما از طریق بخش تماس با ما در ارتباط باشید.