نحوه استفاده از چرخ رنگ برای تزئین دیواره های منزل تون

نحوه استفاده از چرخ رنگ برای تزئین دیواره های منزل تون

خواندن چرخ رنگ
ما می دانیم که انتخاب یک طرح رنگ می تواند ترسناک باشد ، اما چه می شود اگر به شما بگوییم روشی کاملاً احمقانه در ایجاد یک پالت رنگ وجود دارد که نه تنها از نظر چشم آسان است بلکه دوست دارید با آن زندگی کنید؟ راز این امر در چرخ رنگ و درک نحوه استفاده از آن برای .ایجاد ترکیب رنگ های برنده نهفته است.
 

چرخ های اصلی رنگ
بر اساس اصول علمی رنگ، چرخ رنگ به گونه ای سازمان یافته است که نشان می دهد چگونه رنگ ها به طور طبیعی با هم ترکیب می شوند ، و کنتراست می گیرند.
این چرخه به 12 رنگ و سه دسته اصلی ، ثانویه و سوم تقسیم می شود. رنگ های اصلی قرمز ، زرد و آبی است. همه رنگ های دیگر از این سه رنگ ایجاد می شوند.
چرخ رنگ های ثانویه
 
 

بین هر رنگ اصلی روی چرخ ، رنگ های ثانویه ، نارنجی ، سبز و بنفش وجود دارد که با مخلوط کردن دو رنگ اصلی ایجاد شده است.
 
 
چرخ سوم رنگ
رنگ های سوم از اختلاط یک رنگ اصلی با یک رنگ ثانویه در کنار آن تشکیل می شوند. آنها نارنجی زرد ، نارنجی قرمز ، بنفش قرمز ، بنفش آبی ، سبز سبز و زرد سبز هستند.
 
 
طرح های رنگی
چرخ رنگ به شرطی که بدانید چگونه از آن استفاده کنید یک وسیله تزئینی ضروری است. در زیر محبوب ترین طرح های رنگی ایجاد شده با استفاده از چرخ رنگ وجود دارد. اما قبل از شروع ، به خاطر داشته باشید: رنگ های آبی ، سبز و بنفش رنگ های خنک تری هستند که در دکوراسیون داخلی و چیدمان کاغذ دیواری به شما میتونن خیلی کمک کنند و البته آرامش بیشتری دارند و نارنجی ها ، زردها ، قهوه ای ها ، قرمزها و رنگ های صورتی نیز گرمتر هستند که هیجان بیشتری دارند.
قبل از اینکه یک پالت و مجموعه رنگ انتخاب کنید ، مهم است که بدانید چه احساسی را در اتاق خود می خواهید ایجاد کنید.
 
 

رنگهای تک رنگ
هیچ چیز نمی گوید شما باید با یک رنگ مخلوط تزئین کنید. در حقیقت ، تک رنگ شدن با رنگ تن به تن می تواند ظاهری کاملاً پیچیده و ویرایش شده را به وجود آورد.
با رنگی که واقعاً دوست دارید شروع کنید (فکر کردن در مورد اینکه چه رنگی بیشتر می پوشید و در لباس پویشیدن از اون استفاده می کنید نقطه شروع خوبی است) ، سپس با مخلوط کردن سایه های مختلف، از روشن تا تیره سرگرم شوید یا با چسبیدن به یک سایه ، آن را کلاسیک نگه دارید. همه چیز بازی عادلانه ای است ، از دیوار گرفته تا روکش داخلی و لوازم جانبی. به طور کلی ، یک اتاق متعادل دارای هر دو رنگ سرد و گرم است ، اما لزوماً در مقادیر مساوی نیست. بنابراین اگر یک طرح رنگی تک رنگ با تمام رنگ های سرد دارید ، آن را با فرش الیاف طبیعی ، مبلمان چوبی و برنج ، روکش های برنز مشکی یا روغنی کمی گرم کنید. برعکس ، یک پالت گرم با دیوارهای سفید و روکش داخلی خنثی شونده هستند و میتونید از این آیتم ها برای نزل تون استفاده کنید.
 

رنگ های مشابه
اگر سادگی طرح رنگی تک رنگ را دوست دارید ، اما علاقه بیشتری به آن دارید ، طرح رنگی مشابه شما مناسب است. شما به راحتی می توانید این انتخاب رو برای کاغذ دیواری های رنگ های مختلف و با کاغذ دیواری طرح پتینه برای هال و پذیرایی و اتاق خواب استفاده کنید و از سه رنگ چرخه رنگ راستا و امتداد همدیگر هستند انتخاب خودتون رو انجام بدید. این یک روش بدون شکست برای ایجاد یک ترکیب رنگی موفق با کنتراست ملایم است. این کار به راحتی مشارکت در دو تا سه رنگی است که روی چرخ کنار هم قرار دارند. دقت نمایید شما میتونی در کنار رنگ انتخاب شده دو رنگ دیگر برای مناطق مورد نظر غیر از رنگ اولیه انتخاب شده در منزل را نیز انتخاب کنید.
بهترین راه برای ایجاد یک نگاه منسجم پیروی از قانون 60-30-10 است - 60 درصد رنگ غالب ، 30 درصد رنگ ثانویه و 10 درصد رنگ لهجه. برای ایجاد فضای آرامش بخش تر در فضایی ، مانند اتاق خواب ، رنگ های خاموش یا رنگهای سرد را انتخاب کنید. برای داشتن احساس پر انرژی تر ، به دنبال رنگ های اشباع بیشتر یا رنگ های گرم بروید.
یک ترکیب رنگی مشابه و معروف که به خصوص آن را دوست داریم ، آبی و سبز است (مثال تصویر؟) . برای معرفی رنگ سوم با زرد یا بنفش می توانید به هر طریقی روی چرخ بروید. حتی افزودن فقط یک چیز ، مانند نقاشی یا صندلی تودوزی ، در آن رنگ سوم هیجان انگیز را برای شما بیشتر می کند.
 
 

رنگهای مکمل
همانطور که می گویند ، اضداد یا مخالف هم بودن سبب جلب شدن می شود. انتخاب دو رنگ مکمل باعث ایجاد یک طرح رنگی با انرژی و کنتراست بالا می شود. این یک مفهوم کاملاً ساده است: دو رنگ را از دو طرف مقابل چرخ رنگ جفت کنید ، مانند بنفش با زرد ، آبی با نارنجی یا قرمز با سبز.
 

بدیهی است ، شما می خواهید فراتر از رنگ های اصلی را جستجو کنید تا ترکیب برنده ای از سایه های مناسب را ایجاد کنید.
به عنوان مثال ، اتاقی را با رنگ آبی اسپا و صورتی ملایم تقویت کنید ، با رنگ های بادمجانی و زعفرانی جهانی شوید یا با رنگ های تمشکی و سبز آهکی تازه شوید. وقتی از دو رنگ متضاد و زنده استفاده می کنیم ، دوست داریم یک رنگ را نسبت به رنگ دیگر ترجیح دهیم یا از هر دو برای لهجه در پس زمینه خنثی استفاده کنیم. دوز رنگ های روشن و سفید و مقدار زیادی نور طبیعی هرگز صدمه ای نمی زند!
 
 

طرح رنگ سه گانه
احساس ماجراجویی می کنید؟ یک طرح رنگ سه گانه از هر سه رنگی که روی چرخ به طور مساوی فاصله دارند تشکیل شده است. این طرح رنگ کنتراست واضحی ایجاد می کند ، اما متعادل است ، بنابراین احساس می شود کمی کمتر از یک طرح رنگی مکمل است. این باعث می شود یک هارمونی بسیار عالی جهت دید بستری و چشمی ایجاد شده و بگذارد یک رنگ با دو رنگ دیگر غالب شود و لهجه یا برجستگی داشته باشد. اگر واقعاً می خواهید جسور باشید ، از نسخه های اشباع شده هر سه رنگ استفاده کنید یا رنگ ها را نرم کرده و مقدار زیادی ماده خنثی را در آن قرار دهید.