طرح های دکوراسیون داخلی که در سال 1400 از مد خارج خواهند شد

طرح های دکوراسیون داخلی که در سال 1400 از مد خارج خواهند شد

خواه داغ ترین قطعه های مد و شیک باشد که مردم می خرند یا محبوب ترین کاغذ دیواری ها جهت استفاده در دکوراسیون داخلی منزل شما ، روندها و سلیقه ها در طول سالها می روند و تغییر می یابند. در حالی که به پایان یک دهه دیگر نزدیک شده ایم و وارد سده جدید ۱۴۰۰ شده ، کارشناسان در حال بررسی این هستند که این سالها چه چیزی به دست آمده است و چه طراحی های و دکوراسیون های ثبت شده است.

یا بهتر بگوییم ، آنچه در دهه 90 باقی خواهد ماند. با توجه به بررسی طرح های طراحان برتری همچن شروین ویلیامز ، که 250 طرح دکوراسیون داخلی برتر داشته است ، سه روند فوق العاده محبوب زیر را در انتخاب رنگ بندی در سال 1400  بررسی کرده که چندان شیک نخواهند بود. 

1. دکور کاملاً سفید یا کاملاً خاکستری

خاکستری

خداحافظ اتاقهای نشیمن کاملاً سفید استریل و سلام به اتاق های دنج و رنگارنگ.

یکی از طراحان اظهار داشت: "روند خاکستری روی خاکستری روی خاکستری باید از بین برود" ، در حالی که بسیاری دیگر تصور می کنند که ظاهر کاملا خاکستری یا کاملاً سفید برای زندگی روزمره بسیار عقیم و سرد است. در حقیقت ، اکثر طراحان توافق کردند که در سال 1399 شاهد رنگ خاکستری و سفیدهای کم رنگ و رنگ خاکستری و ترکیبات مناسب با آن خواهیم بود. یکی گفت: "خاکستری به حالت لهجه تغییر می کند و دیگر رنگ اصلی نخواهد بود."

 

چه چیزی جایگزین آن خواهد شد؟ سیندی بیلن ، ویراستار مشهور اصلی لوازم خانگی و طراحی خانه ، پیش بینی می کند: "رنگ های گرم در سال آینده از هر زمان دیگری قوی تر خواهند شد" ، وی می گوید که اتاق های کاملا خاکستری را دلگیر می داند. هم او و هم پنل شروین-ویلیامز امیدوار به پالت هایی هستند که شامل رنگ های بژ ، خنثی های گرمتر و سبزها باشد ( رنگ سال 1399 Behr سایه سبز مریم گلی است).

طراحان همچنین می گویند تمرکز بیشتر بر روی تزیینات جذاب تر خواهد بود ، وقتی که صحبت از رنگ و بافت می شود. یک متخصص پاسخ داد ، "من احساس می کنم روندهای طراحی اکنون به سمت یک سبک مخلوط / مطابقت تمایل دارند که تقریباً همه چیز با هم ترکیب می شود و مواردی که در این حین قطعاً نباید مطابقت داشته باشند!"

2. طراحی داخلی منزل به سبک مزرعه ای

مزرعه

 

 

 خانه شیک مزرعه ای ممکن است برای مدت طولانی خیلی شیک نباشد.

 سیندی طراح مشهور  غربی می گوید: "دکور خانه مزرعه، با گذشت زمان کمی قدیمی به نظر می رسد." "آیا در عرض ده سال ، مردم هنوز درهای انبار گونه را دوست دارند؟" و آن درهای کشویی روستایی ، در واقع یکی از محبوب ترین پاسخ های طراحان به همراه کابینت ها و تابلوهایی بود که روی آنها نوشته شده بود.

3. دیوارهای لهجه یا  دیوارهای اصلی منزل پررنگ

لهجه

 

 
مردم دهه گذشته عاشق نگاه به یک جداره و دیوار با رنگ های جسورانه بوده اند.

در حالی که دیوارهای لهجه ای و اصلی می تواند روش خوبی برای آزمایش یک رنگ باشد (بدون رنگ آمیزی کل اتاق) ، طراحان این روند را یکی از مواردی معرفی می کنند که سال آینده از بین خواهد رفت. آنها مخصوصاً آرزوی از بین رفتن دیوارهای لهجه را با رنگ هایی مانند صورتی مایل به قرمز ، نارنجی و هر رنگ پاستلی دارند و توضیح می دهند که بیش از حد مصرف شده اند و اغلب متناقض هستند.

 رنگ پاستلی چیست؟

به رنگ‌هایی مانند کاراملی روشن، صورتی روشن، آبی روشن، هلویی، نعنایی روشن، بنفش روشن، موزی و… رنگ‌های پاستلی گویند. این رنگ‌ها تناژ رنگ‌های واقعی را دارند اما بسیار روشن و نزدیک به رنگ‌های خنثی یعنی خاکستری، مشکی و سفید هستند. به عبارت دیگر اگر به رنگ‌های موجود در چرخه رنگ، رنگ سفید اضافه کنیم، آنها را تبدیل به رنگ پاستلی کرده‌ایم.

 

فقط دیوارهای لهجه ای نیست که باید کمتر به کار بروند. در عوض طراحان دیوارهای لهجه یا اصلی را توصیه می کنند که دارای بافت بیشتری باشد (فکر کنید خز مصنوعی ، چوب یا چرم باشد) که سلام علیکم به معماری علاقه بیشتری می بخشند.