راهنمای کامل انتخاب کاغذ دیواری برای مغازه

در خیابان‌های شهر در حال قدم زدن و تماشای مغازه‌ها و پاساژها هستید، ناخودآگاه مغازه‌ای توجهتان را جلب می‌کند و وارد آن می‌شوید! چه چیز آن مغازه شما را جذب می‌کند


به سمت خود می‌کشد و وارد مغازه می‌شوید! چیزی که شما را این‌گونه جذب می‌کند دکوراسیون مناسب و موفق این مغازه‌هاست! طراحی دقیق و اصولی فضای مغازه و ویترین آن می‌تواند سیل مشتریان را به سمت مغازه سرازیر کند.

دکوراسیون خوب و موفق برای مغازه یعنی انتخاب درست و دقیق تک‌تک اجزای مغازه و تزئینات آن، از انتخاب رنگ‌های درست و قفسه‌های مناسب تا انتخاب کاغذدیواری مخصوص مغازه و انتخاب جزئیات ریز و تزئینات و هماهنگی آن‌ها. یکی از مهم‌ترین بخش‌های طراحی و دکوراسیون مغازه، انتخاب کاغذدیواری برای مغازه است.
نکات مهم در انتخاب کاغذدیواری برای مغازه
مشخص کردن بودجه
کاغذدیواری‌ها در مدل‌ها، طرح‌ها و رنگ‌های بسیار متنوع ارائه می‌شوند.انواع سه‌بعدی، ضد آب ، چرمی و… وجود دارند.بسته به نیاز مشتری و همچنین بودجه‌ای که برای کار در نظر گرفته است انتخاب‌ها می‌توانند متفاوت باشند.اولین قدم برای انتخاب کاغذدیواری این است که شما مشخص کنید حدوداً چقدر می‌خواهید هزینه کنید.لازم نیست قیمت دقیقی ارائه دهید، همین‌که بتوانید سقفی منطقی برای هزینه‌ی موردنظر و در توانتان ارائه دهید کافیست.بعد از آن می‌توانید آلبوم‌های متناسب با بودجه‌ی موردنظرتان را بررسی کنید.
هماهنگی طرح کاغذدیواری با سبک طراحی مغازه
یکی از مهم‌ترین مسائل در دکوراسیون شناخت سبک‌ها است. شما یا طراح و به‌طورکلی شخص تصمیم‌گیرنده برای انتخاب اجزای مختلف فضا و دکوراسیون آن، باید با سبک‌ها و دست‌کم دسته‌بندی‌های کلی آن آشنا باشد. این مسئله باعث می‌شود نتیجه‌ی نهایی کار چشم‌نواز و هماهنگ به نظر برسد.
برای مثال اگر شما علاقه‌مند به سبک مدرن هستید و مبلمان یا لوسترهای مغازه‌تان کاملاً مدرن هستند انتخاب کاغذدیواری با طرح‌های کلاسیک انتخابی اشتباه خواهد بود، و خروجی کار، هرچند تک‌تک اجزا زیبا باشند، ناهمگون و زننده خواهد بود.پس سعی کنید در انتخاب هر آیتم ،هماهنگی با سبک دیگر آیتم‌ها را در نظر بگیرید.
تناسب طرح کاغذدیواری مغازه با نوع کار
مهم‌ترین نکته‌ای که برای انتخاب کاغذدیواری مخصوص مغازه‌تان باید به آن دقت کنید تناسب کاغذدیواری با شغلی است که در مغازه مشغول به آن هستید! مثلاً شما مغازه‌ی طلافروشی دارید، فکر می‌کنید کاغذدیواری مخصوص مغازه شما کدام کاغذدیواری‌ها هستند؟ با توجه به اینکه شما می‌خواهید مشتریان به تک‌تک جواهرات کوچک و بزرگ موجود در مغازه دقت کنند، پس قطعاً باید کاغذدیواری را انتخاب کنید که ساده باشد و تمرکز مشتری را از طلا و جواهرات دور نکند.
برای مغازه‌های فروشنده‌ی کالای اسپرت مثل کفش یا لباس‌های ورزشی، کاغذدیواری‌های سه‌بعدی انتخابی جذاب هستند و هماهنگی مناسبی با دکوراسیون اسپرت دارند.
مغازه‌های عرضه‌کننده‌ی کالاهای لوکس مثل مزون‌های لباس‌های خاص می‌توانند از طرح‌های کلاسیک و اشرافی کاغذدیواری در رنگ‌های گرم و سنگین مثل ترکیب کرم و قهوه‌ای استفاده کنند.
سخن پایانی
انتخاب کاغذدیواری قدمی بسیار مهم در طراحی و دکوراسیون داخلی فضاست. چراکه هرکسی وارد مغازه یا منزل شما شود، بخش بزرگی از میدان دید او دیوارهای شما خواهند بود.انتخاب درست کاغذدیواری می‌تواند نقص‌های موجود در فضا را پوشش دهد و از تمرکز بر آن‌ها بکاهد، و برعکس انتخاب نادرست آن می‌تواند ضعف‌ها را برجسته‌تر کند و یا مانع نمایش زیبایی‌ها شود،